/Náš plavec Ľubor Koka na juniorských majstrovstvách Európy a nový SR rekord v štafetách!

Ahojte priaznivci ROYALu,

Prinášame vám informácie z juniorských majstrovstiev Európy, ktoré sa konali 4.7 -8.7 vo Fínskych Helsinkách.

Z ROYALu sa zúčastnil tohoto podujatia aj náš vynikajúci plavec Ľubor KOKA, spolu s ďaľšími 11 reprezentantmi zo Slovenska.

4.7

Ľubor zahájil disciplínou 50 metrov motýľ svoje pôsobenie na majstrovstvách Európy. Umiestnil sa na 32. mieste časom 25,31 sekundy. Za svojím osobným rekordom zaostal iba o 7 stotín.

5.7

Následujúci deň sa Ľubor predstavil v disciplíne 100 metrov voľný spôsob. Časom 52,94 sekudny si vybojoval 54. miesto. Za osobným rekordom zaostal o 57 stotín. Chuť na pretekoch si zlepšil v štafete.

PREKONANIE SR REKORDU !

V štafete 4×100 metrov voľný spôsob sa podarilo štvorici pretekárov Koka, Duša, Tomanová, Mikušková časom 3:39,77 prekonať seniorský Slovenský rekord. Týmto časom si štafeta vybojovala krásne 14. miesto.

7.7

Súťažný deň číslo 3. plával Ľubor disciplínu 100 metrov motýlik. Čas 57,12 sekundy stačil na obsadenie 41. priečky. Za osobným rekordom zaostal o 81 stotín sekundy.

V štafete 4×100 metrov polohové preteky mix plával náš reprezentant posledný – kraulový úsek. Štafeta v zložení Tomanová, Trníková, Duša a Koka sa časom 4:10,27 umiestnila celkovo na 23. mieste.

8.7

Posledný pretekový deň zakončil Ľubor disciplínou 50 metrov voľný spôsob, kde časom 23,88 sekundy zaostal za svojím osobným rekordom o 13 stotín a vyplával 34. priečku.

Ľuborovi sa žial nepodarilo prekonať svoje osobné rekordy, napriek tomu bol vo všetkých disciplínach veľmi blízko svojho maxima. Sme na nášho plavca, juniorského reprezentanta hrdí a veríme, že sa ešte predstaví na ďaĽších veľkých podujatiach.

Zároveň gratulujeme k prekonaniu Slovenského seniorského rekordu v štafete, ktorého bol Ľubor súčasťou.

2018-07-16T12:12:06+00:00