Kam s  deťmi v Bratislave? Takú otázku si kladie mnoho starostlivých rodičov. Väčšinou sú však nároky na tieto aktivity oveľa vyššie a vynárajú sa dalšie, konkrétnejšie otázky. Google nápoveda nech svedčí. S výrazmi Kam s deťmi Bratislava, Kam s deťmi v Bratislave, Kam s deťmi na výlet sa to len hemží. Akoby Bratislava neponúkala dostatok možností, pri ktorých sa vaše dieťa zabaví, a zároveň rozvinie svoje telesné a duševné schopnosti. V Bratislave existujú miesta, krúžky a aktivity pre deti každého veku a dostupné sú aj celoročne. Možnosti je mnoho a my sa vám pokúsime priblížiť niektoré z nich- možno ste o nich ani nepočuli. Preto vám ponúkame 6 tipov kam s deťmi v Bratislave v každom ročnom období.

Kam s deťmi v Bratislave : BIBIANA a FunGym

Boli ste už v Bibiane? Čo to je? Jednoducho, Medzinárodný dom umenia pre deti. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť ho so svojou ratolesťou, určite sa tešte na mnohé impozantné diela slovenských ale i zahraničných autorov. Ich kresby či maľby skrášľujú nie jednu detskú knižku a potešia malých i veľkých. Podrobný program a dátumy výstav nájdete na ich webe. Sídlom medzinárodného domu umenia pre deti BIBIANA je krásny dom na rohu Panskej ulice a Rybného námestia v bratislavskom Starom meste. Vchod pre deti, ich rodičov, starých rodičov a všetkých ostatných návštevníkov je na Panskej č. 41.  Potrebujete vybiť nekonečnú zásobu energie vašeho šidielka osožným spôsobom? Návštevou detského pohybového centra FunGym pri Horskom parku neprehlúpite.  Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť ho, určite sa tešte na zábavu, správny pohybový rozvoj a kvalitne vybitú prebytočnú energiu vašeho malého a živého Ja. Deťom sa venujú skúsení odborníci a aktivít je naozaj dosť a delia sa podľa veku. Podrobný zoznam aktivít a rozvrh hodín nájdete na ich ,webe. Spojte príjemné s užitočným a spravte si pred alebo po návšteve FunGym-u  aj prechádzku staručkým Horským parkom. Unikátne spojenie centra mesta a prírody a prechádzka v ňom je naozaj čarovná v každom ročnom období.

Kam s deťmi v Bratislave : Plávanie v bazéne, či jazere

Benefity plávania sú neodškriepiteľné a detailne sa im venujeme v našom článku TU. Počas zimných mesiacov si v jazerách síce nezaplávate, avšak môžete skúsiť jednu z Bratislavských plavární, ktorých zoznam vám ponúkame TU. V plavárňach ako OC Central, Mokrohájska, Šamorín či NŠC Mladosť, môžete nájsť i našich šikovných trénerov a žiakov, alebo môžete prihlásiť i vaše dieťa na kurz plávania a prežiť vodné dobrodružstvo i počas zasnežených zimných mesiacov. Jedná sa veľmi populárne športové kružky v Bratislave, ktoré sú určené pre všetky vekové kategórie a všetky stupne plaveckej zdatnosti. Následne s deťmi otestujte ich plavecké schopnosti a v letných mesiacoch určite navštívte Zlaté Piesky, ktorých  súčasťou je i športovo-rekreačný areál. Určite oceníte aj možnosť vypožičania si vodných plavidiel, vleku pre vodné lyžovanie či tenisové kurty. Súčasťou areálu sú tiež sociálne zariadenia ako WC, šatne či reštaurácie a rýchle občerstvenie. Nemusíte sa obávať baktérií vo vode. Tá je kontrolovaná v pravidelných intervaloch Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Bratislave.

Kam s deťmi v Bratislave : Korčuľovanie celoročne

Medzi obľúbené detské aktivity patrí jednoznačne i korčuľovanie. Jeho výhodou je to, že na korčule môžete vyraziť bez ohľadu na mesiac či ročné obdobie. Letné mesiace a teplé obdobie prináša so sebou sezónu inline korčuľovania. Akcia Bratislavské inline korčuľovanie sa koná každý piatok, vždy počas letných prázdnin. Na ich oficiálnom webe, ktorý nájdete TU , sa dozviete rôzne aktuality či mapy trás. V ponuke je taktiež požičovňa korčúľ či škola korčuľovania. Navyše je zadarmo, bez registrácie, len tak pre radosť našich detí. ? AK ste skôr fanúšikom ľadu, zimné štadióny ponúkajú perfektné možnosti ľadového korčuľovania, nie len pre Bratislavčanov. Za návštevu stojí verejné klzisko na adrese Odbojárov 9, Zimný štadión Ondreja Nepelu. Rozpis voľnej verejnej plochy nájdete na TU. Ďalšou možnosťou je i zimný štadión v Dúbravke, ktorého rozpis nájdete TU . Vítaní sú nie len profesionálni krasokorčuliari, ale i široká verejnosť. ?

Kam s deťmi v Bratislave : Výlet do Rusoviec

Obyvatelia časti Bratislavy, Rusovce, ho určite veľmi dôverne poznajú. Okrem impozantného kaštieľa sa vaše deti vyšantia i v Rusovskom parku, ktorý je ako stvorený na prechádzky s vašim domácim miláčikom a deťmi. Nachádzajú sa tam tiež staré gaštany, ktoré počas jesenných dní radi poslúžia ako materiál na postavičky vašich kreatívnych detí. Tento park je udržiavaný a perfektný  na kočíkovanie v pokojnej prírode celoročne. Jeho súčasťou sú tiež preliezky pre deti, ktoré sa na nich môžu do sýtosti vyblázniť. Výlet do Rusoviec dokáže poskytnúť program pre deti na celé doobedie a ak sa deťom zapáči, tak možno aj celý deň.

Kam s deťmi v Bratislave : Zoo a botanická záhrada

Botanická záhrada taktiež ponúka množstvo zaujímavých expozícií a čo je najlepšie, počas celého roka. Na ,tejto adrese‘, nájdete aktuality či informácie o otváracej dobe. Možno trochu živšou a pre deti zaujímavejšou atrakciou je Bratislavská ZOO, ktorá je spojená i s mimoriadne obľúbeným, dinoparkom. Táto zoologická záhrada je prispôsobená aktivitám pre deti, ale aj pre ich rodičov. Dajte si však pozor na otváracie hodiny, pretože dinopark nemusí byť vždy otvorený v rovnakom čase ako ZOO. Preto vám prikladáme webstránku, aby ste sa vopred informovali.

Kam s deťmi v Bratislave : Horolezecká stena

Adrenalínová aktivita v každom počasí i ročnom období. Horolezecká stena v Bratislave ponúka zaujímavé aktivity pre deti i dospelých. Patrí medzi mimoriadne obľúbené športové krúžky pre deti v Bratislave a ponuku tvoria tréningy či krúžky istenia, aj samotného ‚lezenia‘ po stenách. Nemusíte sa báť, horolezecká stena spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky a tak budete vy i vaše dieťa v bezpečí. Viac informácií o cenách či otváracích hodinách nájdete TU.

 

Verím, že sme Vám svojou troškou pomohli vo vašom hľadaní a nabudúce pri otázke ‚Kam s deťmi?‘ budete mať o kus jasnejšie.

 

Prihláste sa na kurz vy alebo vaše deti – TU