Voda láka nie len deti, ale i nás, dospelých. V tomto článku vám ponúkame hneď niekoľko dôvodov, prečo je dobré zapísať sa na tréning plávania. Vôbec nezáleží na tom, či ste plavcom a chcete si vylepšiť svoj osobný rekord, alebo sa radíte medzi neplavcov, ktorý by sa chceli naučiť plávať. Stále s kurzom či tréningom váhate? Prečítajte si týchto 7 tvrdení, prečo je dobré zapísať sa na plavecký tréning už teraz.

  1. Pravidelný pohyb

Pravidelný pohyb by mal byť základom dňa každého zdravého človek bez ohľadu na vek, zamestnanie či pohlavie. Pohyb sa stane určite vašim priateľom, najmä ak je vaše zamestnanie sedavého typu. Okrem toho, že môžete vynechať eskalátory či začať chodiť viac pešo, určite odporúčame venovať sa aktivite, ktorá vás bude napĺňať a motivovať k lepším výsledkom. Takouto aktivitou je i plávanie, vďaka ktorému na svojom tele nebude cítiť pot, vyhnete sa zbytočnému preťaženiu organizmu, či spravíte dobrý skutok pre vaše kĺby.

  1. Zlepšenie držania tela

Správne vykonávanie plaveckých štýlov nesie so sebou i určité výhody medzi ktoré neodmysliteľne patrí i zlepšenie držania tela, zmiernenie príznakov skoliózy či zmiernenie bolesti krčnej chrbtice. Plávanie má vplyv nie len na kĺby, ale i na vašu chrbticu, ktorá je počas cvičenia a zapájania svalov odľahčená vďaka vode, ktorá vás nadnáša.

  1. Zlepšenie kondície

Zlepšenie kondície nie je len novodobým trendom, kvôli ktorému posilňovne praskajú vo švíkoch. Dobrá kondícia vám vie pomôcť i v bežnom živote a nie len vtedy, keď utekáte na autobus. Taktiež podporuje zlepšenie kapacity pľúc a kardiovaskulárneho systému.

  1. Správny spôsob psychohygieny

Psychohygiena je jednou z tých najdôležitejších vecí a to hlavne v dnešnom uponáhľanom svete. Najlepšou psychohygienou môže byť nie len wellness, ktoré sa hodí pre zamestnania s ťažkou fyzickou prácou, ale i plávanie, ktoré je vhodné pre každý typ práce. Kľudne si ako svojho sparing partnera zapíšte na kurz i vašu priateľku či priateľa, vďaka ktorej sa okrem tej správnej športovej únavy, i dobre vyrozprávate a navzájom motivujete.

  1. Chudnutie a nadobúdanie svalov

Plávanie je šport, ktorý sa nelíši v činnosti ako je budovanie svalov či chudnutie. Rozdielom však je počet, intenzita či spôsob vykonávania jednotlivých cvikov, plaveckých štýlov a taktiež i stravovania, ktoré určite patrí do hlavných pilierov chudnutia.

  1. Zlepšenie techniky jednotlivých štýlov

Vďaka našim trénerom s niekoľkoročnými skúsenosťami určite zlepšíte svoje plavecké schopnosti. Usmernia vás, poradia či podporia vo chvíľach, kedy ste si nie istý svojim výkonom. Kurz plávania je pre plavcov ale i pre neplavcov, ktorí sa túžia naučiť plávať naozaj dobre, efektívne a bez strachu. Naši tréneri sú plne certifikovaní, zodpovední a lojalita, profesionalita sú na prvom mieste.

  1. Chcete trénovať ale neviete sa donútiť plávať? Zapíšte sa na kurz!

Jednoduchým spôsobom ako sa skutočne prehovoriť a presvedčiť k športovej aktivite je jednoducho konať. Zapíšte sa a už budete musieť prísť na tréning, budete sa pohybovať, načerpáte nové sily a vyčistíte myseľ.

Prihláste sa na kurz tu