Udržať deti pri bazéne nie je žiadny problém. Prečo však nespojiť zábavné s užitočným? Ponúkame vám zoznam šiestich pohybových hier vo vode, vďaka ktorým vaša ratolesť predíde strachu z plávania či potápania. Pohybová hra je skvelým prostriedkom ako upútať dieťa avšak, tieto jednoduché pohybové hry vo vode odporúčame hrať len pod dohľadom dospelého. Pravidlá si môžete jednoducho prispôsobiť svojej situácií a počtu detí. Prvoradá je však ich bezpečnosť.

1. Pohybová hra: Podvodná štafeta

Jednoduchá podvodná hra najmä pre skúsenejších detských plavcov. Hrať ju môžete ako v bazéne tak i pri mori či na jazere, je však nutné zhodnotiť plavecké schopnosti dieťaťa. Hrá sa v pároch, čomu treba prispôsobiť i zodpovedný dozor. Prvý plavec pláva na jeden nádych pod vodou, v mieste jeho výnoru pokračuje druhé dieťa z dvojice. Vyhráva ten, ktorý sa ako prvý dotkne pomyselnej cieľovej roviny.

2. Pohybyová hra : Hľadanie pokladu

Pokiaľ sa vaše dieťa stále ostýcha kontaktu s vodou, či namočením hlavičky táto hra bude preň ako stvorená. Využiť môžete detský bazén s hĺbkou 30-50 cm. Na dno položíte predmety, ktoré budú deti loviť z vody. Túto podvodnú hru môžete kľudne i pozmeniť – kto ich vyloví najviac či najrýchlejšie. Počas hry si ani nevšimnú že sa čo i len o kúsok viac namočili.

3. Pohybová hra: Žralok a rybičky

Obľúbená podvodná hra, ktorú si vaše deti rady zahrajú v mori, v bazéne či i na jazere. Hrá sa v minimálnom počte 3 detí, pričom jeden z nich je žralok. Ten má za úlohu ich všetky ‚pochytať‘. Prvé dieťa ktoré žralok chytí, preberá jeho úlohu. Táto hra sa dá hrať snáď i do nekonečna. Majte však na pamäti, že na dne jazera môžu byť ostré predmety či klzké kamene a môže dôjsť k úrazu.

4. Pohybová hra : Na mesiaci

Vhodná pre tie najmenšie detičky, ktoré si stále vo vode neveria, alebo si na ňu len nezvykli. Taktiež ako v predošlej hre sa hrá v detských bazénoch s hĺbkou vody max 50 centimetrov. Počet detí je neobmedzený, avšak prispôsobte tomu i dostatočný počet dohliadajúcich osôb. Chodiť vo vode je ťažšie a takmer ako na mesiaci. Kto urobí najmenej krokov k cieľu? Kto bol najrýchlejší?

5. Pohybová hra: Superstar

Pri odvážnejších deťoch môžete kľudne skúsiť variantu, ktorá bude pre nich obzvlášť zaujímavou. Túto hru môžete hrať i so svojim dieťaťom úplne sami. Na chvíľu zadržte dych, ponorte sa a jeden z vás bude spievať nejakú pesničku. Úlohou druhého z páru je uhádnuť ju.

6. Pohybová hra: Zaujímavé potápanie

Znovu niečo pre staršie a obratnejšie deti. Fantázií sa medze nekladú. Kto urobí čo najviac kotúľov, bez toho aby sa dotkol dna? Kto si dokáže sadnúť na dno? Kto vypustí najviac bubliniek?

 

Počas šantenia vo vode majte však na pamäti i fakt, že bezpečnosť detí je prvoradá. Hry pri potápaní sú obzvlášť nebezpečné, najmä v prípadoch, kedy neodhadnete možnosti a schopnosti dieťaťa. Odporúčame dohodnúť si jednotný znak, ktorý vaše dieťa ukáže v prípade, ak bude niečo v neporiadku.

 

Prajeme veľa zábavy ktorú zažijete i na našich kurzoch špeciálne pre naše ratolesti! ?

Prihláste sa na kurz vy či vaše deti – TU!