V dnešnej dobe sa čoraz menej detí zaujíma o športové aktivity. Hoci šport prežíva v týchto rokoch výrazný pokrok, u detí, a ich rodičov, sa z ich záujmových aktivít akosi vytratil. Pokiaľ však chcete, aby vaše dieťa športovalo kvalitne a hlavne s radosťou, pokračujte v čítaní tohto článku a dozviete sa, ktorý šport pre dieťa môže byť pre vašu ratolesť to pravé.

Ako vybrať šport pre dieťa?

V prvom rade sa riaďte záujmom vášho dieťaťa, načúvajte jeho prianiam o budúcnosti, o tom čo rado robí či čím by sa chcelo v budúcnosti stať. Nemá zmysel nútiť vašu ratolesť k športom o ktoré očividne nemá záujem. Niektoré z uvedených činností, športov pre deti, sú taktiež i mimoriadne zdraviu prospešné. Za zmienku stojí určite jazdectvo či plávanie, ktoré poskytuje mimoriadne kvalitný základ pre vývoj a podporu zdravého rastu vášho dieťaťa. Majte však na pamäti, že žiaden šport sa nezaobíde i bez sebemenších zranení.

  1. Futbal ako skvelé pohybové cvičenie

Futbal je snáď každému dobre známy, najmä pre jeho obľúbenosť a pomerne jednoduché pravidlá. Na Slovensku snáď neexistuje mesto či dedina, ktorá by neoplývala svojim futbalovým klubom. Tento šport nie je priveľmi finančne náročný a pokiaľ nebude vášmu dieťatu vyhovovať  Ako možno i viete, tieto kluby sa rozdeľujú do niekoľkých vekových kategórií primerané veku vášho dieťaťa. Tento šport zaujme najmä chlapcov, ale i dievčatám sú dvere dokorán otvorené! ?

 

  1. Jazdectvo na koni

Šport obľúbený bez ohľadu na to, či je vaša ratolesť dievčaťom či chlapcom. Kone sú skutočne atraktívnym spôsobom, ako vášmu dieťaťu zatraktívniť pobyt vonku na čerstvom vzduchu. Popri samotnom jazdení si vybuduje vzťah k zvieratám a živej prírode. Vyhľadávaný je najmä ľuďmi, ktorí majú problém s chrbticou a tak sa rýchlo môže kôň stať i terapiou. Tento šport pre deti je finančne náročnejší, avšak kone to vykompenzujú tým najlepším pocitom, ktoré vášmu dieťaťu môžu dať.

 

  1. Korčuľovanie, šport pre deti každého veku

Korčuľovanie bol ešte donedávna len sezónnym športom v období leta či zimy, kedy rybník na dedine úplne zamrzol, či sa oteplilo natoľko, aby korčuliari vyšli znovu do ulíc. Tento šport môžete s ľahkosťou priblížiť i vašim deťom, je finančne i časovo nenáročný a navyše je veľmi zábavnou formou športu, ktorý môže vykonávať rodina súčasne.

 

  1. Plávanie, perfektný šport pre každé dieťa

Voda je atraktívnym prostredím azda pre každé dieťa. V mnohých mestách vzniklo viacero vodných atrakcií pre matky s batoľatami, čo len potvrdzuje mimoriadne prospievajúce účinky na, nielen, detský organizmus. Vďaka plávaniu môžete predísť bolestiam kĺbov, skolióze či iným zdravotným ťažkostiam.

Pre najmenších a menej skúsených ponúkame i možnosť absolvovania kurzu , pri ktorom sa vašej ratolesti venujú tréneri, ktorí ich bez problémov naučia základom plávania a užijú si kopec srandy. ?

Pokiaľ ste si však nie istý, určite pouvažujte i nad možnosťou letného plaveckého tábora, ktorý preverí záujem vášho dieťaťa o tento krásny šport. Pre viac informácií kliknite ,tu‘.

 

Dúfame, že sme vám týmto článkom poskytli dostatočnú inšpiráciu pri výbere vhodného športu pre vaše dieťa. Šport pre dieťa je kľúčom k zdravému vývoju. Majte však na pamäti, že deti a šport jednoducho idú dokopy a sú ruka v ruke s návykmi zdravého životného štýlu. Vyberte s vašou ratolesťou niečo spoločne, niečo, čo by vaše dieťa napĺňalo a aktivitu, na ktorú sa bude môcť tešiť hoci i každý deň! ?