Ste skutočne zdatný v plávaní a láka vás kariéra plaveckého trénera? A čo tak trénerský kurz plávania?  Nasledujúci článok vám ponúka niekoľko veľmi praktických rád ako sa stať trénerom plávania. Informácie poskytnuté v tomto článku sú upresnené pre rok 2017/2018.

1.Byť či nebyť (plavecký tréner)?

Byť či nebyť (plavecký tréner)? Túto otázku by ste mali mať v mysli už dávno premyslenú.  Byť trénerom je kariérou na dlhé trate, máte pod sebou ľudí, ktorí veria vašim poznatkom, riadia sa vašimi radami a postrehmi. V plaveckom športe často ide o tréningy, kedy učíte svojich zverencov správnej fyzickej technike a psychickému komfortu vo vode. Plavecký tréner by mal byť človek vyrovnaný so svojimi plaveckými úspechmi, mal by vedieť objektívne zhodnotiť nie len daného plavca ale i celú situáciu, nevyhnutnou schopnosťou je i správna komunikácia.

2. Podmienky uchádzača o trénerský kurz plávania

Pokiaľ ste pevne rozhodnutý o kurze plaveckého trénera, radi vás navigujeme k niektorým konkrétnym krokom.  Kurz plaveckého trénera  pripravuje Trénerská akadémia FTVŠ UK  a rozdeľuje sa do dvoch častí a to všeobecnej a špeciálnej. Za 60 hodín vzdelávacej prípravy, rozdelenej do troch víkendových blokov, spolu zaplatíte 150,-€.

Medzi ďalšie, teraz už však záväzné, podmienky uchádzačov kurzu plaveckého trénera patrí i dovŕšenie veku 18 rokov a predloženie dokladu o vykonaní maturitnej skúšky. Praktická časť obsahuje nutnosť vykonania minimálne dvoch plaveckých štýlov na dĺžke 200 metrov – platí pre plaveckého trénera I. stupňa.

Dajte si však pozor na termíny , ktoré sú uverejnené ,TU‘. Počet frekventantov nesmie prekročiť hranicu 30 uchádzačov.

Ak rozmýšľate nad uhradením platby za trénerský kurz plávania,  najprv vyplňte prihlášku uverejnenú na ,tomto‘ odkaze (nižšie na stránke) a ďalej sa riaďte priloženými pokynmi. Miesta sa obvykle rýchlo obsadia, preto odporúčame vyplniť záväznú prihlášku čím skôr. Na priloženej stránke sa dozviete informácie i o viacerých stupňoch plaveckých kurzov a ich špecifikách.

Ak ste sa rozhodli dať sa na cestu profesionálneho plaveckého trénera pristupujte k tejto práci ako k niečomu, čo môže vašim žiakom, vašim zverencom, zmeniť pohľad nie len na tento krásny šport, ale i na víťazstvo, prehru či hoci i na celý život.

Dúfame, že po úspešnom zložení trénerských skúšok bude náš plavecký svet o čosi pestrejší a potešíme sa novým plaveckým kolegom. ? A ešte čosi. V prípade, že si chcete vycibriť plaveckú techniku a na trénerský kurz nastúpiť pripravený ako nikto, klikajte na odkaz nižšie, alebo sa informujte o podmienkach v online chat-e v pravom dolnom rohu. Na tréningoch dostanete starostlivosť a fundované vedenie, aké vie zabezpečiť jedine ROYAL swimming club.

Prihláste sa na kurz – TU!