Vraví sa, že dobrý plavecký tréner je základom každého úspechu. Nedovolíme si o tom pochybovať a v tomto článku si povieme niekoľko základných rád, ako si vybrať kvalifikovaného trénera s ktorým váš vytúžený úspech iste dosiahnete.

  1. Ako si vybrať správny plavecký klub?

Základom úspechu je poznať vlastné požiadavky. Je nutné si uvedomiť , čo od daného klubu, resp. trénera, očakávate, kde sa vidíte o 2 roky a či sa chcete vydať na cestu profesionálneho plavca. Ak hľadáte plaveckého trénera pre vaše dieťa, odporúčame sa obrátiť na našich skúsených trénerov, ktorí vaše dieťa naučia nie len základom, ale pripravia ich i na profesionálnu kariéru. Viac sa o kurzoch pre vás a vaše deti dozviete ,tu‘.

  1. Aké vlastnosti má mať plavecký tréner?

Túto veľmi komplexnú otázku si pokladá nejeden začínajúci plavec, či rodič. Závisí to najmä na vašich subjektívnych preferenciách, či možnostiach vášho dieťaťa. Čo chcete dosiahnuť? Chcete byť špičkovým plavcom, alebo hľadáte spoľahlivého trénera, ktorý by dal vášmu dieťaťu ten správny základ a motiváciu? Pri práci s deťmi je potrebné to, ako sa vášmu dieťaťu prihovára, akým spôsobom ho motivuje k lepším výsledkom. Plavecký tréner by mal mať v prvom rade riadu kvalifikáciu, množstvo znalostí a skúseností.

Kurzy Royal Swimming Club, určené pre deti, sú postavené na filozofií, kedy z našich zverencov vychovávame úspešných športovcov so vzťahom k samotnému športu, ale i k samému sebe. Počas kurzov sa naučia nie len základy, ale i mnoho poznatkov potrebných k úspešnému vykonávaniu tohto náročného športu, plávaniu.

Pokiaľ chcete trénovať na profesionálnej úrovni, odporúčame skúsených plavcov, ktorí majú sami skúsenosti so súťažami na, nie len svetovej, úrovni. Dôležitou vlastnosťou každého dobrého trénera je i schopnosť predať svoje poznatky, skúsenosti svojim zverencom, teda vám. Príkladom sú i naši tréneri prepojenie, ktorí vás prevedú cestou od úplného začiatku až po prvú súťaž.

  1. Plavecký tréner a jeho metódy

Každý jedinec je niečím špecifický a každému vyhovuje niečo iné. Rozdielom nie sú ani hodiny praktickej výuky v bazéne. Každý, i osobný, plavecký tréner má svoje metódy či spôsob trénovania. Všetko to vychádza z dlhoročných skúseností nadobudnutých na súťažiach či pri samotnom trénovaní svojich zverencov.

Pamätajte však na to, že pokiaľ vám nevyhovuje spôsob akým prebiehajú vaše tréningy máte možnosť trénera zmeniť. Ak vám však filozofia daného klubu vyhovuje, skúste požiadať o zmenu trénera. Možnosťou je i osobný plavecký tréner, ktorý sa bude venovať iba vám a tak môže efektívnejšie stanoviť nie len súťažnú predprípravu, ale i správne základy plávania. Viac informácií o možnosti tréningov s osobným trénerom sa dozviete ,tu‘.

Vaše výsledky sa odrazia nie len na tom, ako často trénujete a ako sa stravujete, ale veľký podiel nesie práve spokojnosť so svojim trénerom, len ten váš dokáže namotivovať k lepším výsledkom.:)

Prihláste sa na kurz vy či vaše deti – TU!