Ak ste sa už rozhodli navštevovať kurz plávania pre bábätká, prinášame vám zopár typov, na čo si dať pri výbere kurzu pozor, aké výhody kurz vášmu dieťaťu prinesie a ako to celé zvykne na kurzoch prebiehať. Takýto kurz je príjemnou rodinnou aktivitou pod dozorom odborníka.

Priebeh kurzu

Do bazénu dieťa vstupuje vždy v doprovode rodiča. Počas celej hodiny striktne dodržiavame pokyny inštruktora. Plávanie s bábätkami prebieha v pokojnej atmosfére v menšej skupinke detí, za sprievodu pesničiek, riekaniek a hry. Bábätká sa vo vode s rodičom hrajú, spoznávajú vodu, socializujú sa v kolektíve. Hodina trvá od 45 minút až po hodinu pre deti nad jeden rok. Treba sa pripraviť na to, že celý čas budeme svoje dieťa držať na rukách. V niektorých zariadeniach ponúkajú ku koncu hodiny aj možnosť saunovania alebo detskej masáže. Väčšinou sa kurz koná jedenkrát do týždňa, ale samozrejme záleží od zariadenia, kam na baby plávanie chodíme. Ak bývate v hlavnom meste, máte na výber hneď niekoľko možností. Plávania pre bábätká Bratislava ponúka priam na desiatky, stačí si len vybrať.

Výhody kurzu

Takýto kurz prináša nášmu dieťatku množstvo výhod.  Plávanie pozitívne vplýva na psychomotorický vývoj bábätka. Podporuje jeho imunitu a otužilosť. Deťom viac chutí jesť a lepšie spia. Pohyb vo vode pomáha aj pri bolestiach bruška. Pri kurze plávania si dieťa buduje hlbší vzťah s rodičom, socializuje sa v kolektíve. Buduje si základy do budúcna pre ľahšie osvojenie si naozajstného plávania.

Na čo dávať pozor

Nevýhody plávania vyslovene nepoznáme, ale máme pár rád a upozornení, na čo si dávať pozor. Pri výbere miesta kurzu dbajme na dodržiavané hygienické podmienky a čistotu vody. Dôležité je, aby voda dosahovala 30-32 stupňov Celzia. Overme si odbornosť inštruktora. Po plávaní dajme pozor, aby dieťa neprechladlo cestou domov. U citlivých detí môže plávanie spôsobiť zápal očných spojiviek, uší alebo alergickú reakciu na chlórovú vodu. Preto je na mieste, dávať na svoje dieťatko pozor a snažiť sa podobným veciam predísť. Vyberajme si kurz, kde sú menšie skupinky detí a mamičiek. Posledné upozornenie pre rodičov, informujme sa na začiatku u inštruktora, či je možnosť nahradiť si vymeškané hodiny.

Prihláste sa na kurz vy alebo vaše deti – TU