Máte doma malé dieťatko a chcete pre vás oboch spoločnú zmysluplnú aktivitu, vďaka ktorej na chvíľu ujdete stereotypu materskej dovolenky? Takú, ktorá zároveň pozitívne vplýva na detské telíčko po psychomotorickej stránke? Odporúčame vám v poslednej dobe veľmi obľúbené plávanie pre bábätká. Ak ešte stále váhate, vyskúšajte ukážkovú hodinu baby plávania Bratislava a následne sa rozhodnete.

Od akého veku začať plávať s bábätkom?

Väčšina kurzov plávania pre bábätká prebieha od troch, štyroch mesiacov až po tri, štyri roky dieťaťa. Potom sa organizujú už ďalšie kurzy pre väčšie deti. Všeobecne platí, že dieťatko môže chodiť na baby plávanie ak už samo drží hlavičku. To je väčšinou okolo šiesteho mesiaca, pri šikovných drobcoch aj skôr. Ak máme pochybnosti kedy začať,  poraďme sa so svojim detským lekárom.

Kto chodí plávať s bábätkom?

Záleží od miesta a kurzu, kam chodíme na plávanie. Niekde je po dohode s trénerom možnosť priplatiť si vstup aj druhého rodiča do bazéna, inde chodí dieťa na kurz iba s jedným z nich. Mnohé zariadenia umožňujú obom rodičom aj vstup do sauny. Treba sa dopredu informovať, aby ste neboli neskôr prekvapení.

Čo si treba priniesť so sebou na plávanie?

Jedna z častých otázok rodičov je, čo si treba priniesť na plávanie. Stačí si zbaliť týchto pár vecí. Dospelí si so sebou vezmú plavky, vhodnú čistú obuv, plaveckú čiapku a okuliare, uterák a mydlo. Pre dieťa treba zabezpečiť plienku na plávanie alebo špeciálne baby plavky s gumičkou okolo nožičiek. Ďalej osušku, vreckovky, detské mydlo, hrebeň  a vhodnú obuv, ak už drobec chodí. Po kurze je dobré mať pre detičky nachystané jedlo a pitie, aby sa posilnili a doplnili si energiu. Pred začatím kurzu treba inštruktorke odovzdať potvrdenie od pediatra o zdravotnom stave dieťaťa a spôsobilosti absolvovať kurz. Na prvú hodinu donesieme so sebou aj vyplnenú prihlášku a potvrdenie o zaplatení.

Prihláste sa na kurz vy alebo vaše deti – TU