Téme plaveckých okuliarov sa venujeme aj v ďalšom článku. Tentokrát si povieme niečo viac o špecifických druhoch okuliarov do vody, akými sú dioptrické plavecké okuliare a detské okuliare na plávanie. Výber správnych plaveckých okuliarov spraví veľký rozdiel v našich výkonoch a vo výkonoch našich detí. V dnešnej dobe existuje veľký výber produktov, zameriavajúcich sa aj na deti a aj ľudí s hendikepom. Vyberme si to najlepšie pre nás, nech nás maličkosť akou sú nesprávne zvolené okuliare od plávania neodradia.

Dioptrické plavecké okuliare

Výrobcovia plaveckých okuliarov myslia aj na znevýhodnených plavcov s dioptriami. Napríklad okuliare značky Speedo Pulse majú korekčné šošovky vo veľkosti – 1,5 až do – 8 dioptrií. Mínusové dioptrie sú vhodné pre krátkozrakých plavcov, ktorí vidia dobre do blízka a horšie do diaľky. Pri značke okuliarov Cressi Nuoto si môžeme osadiť dioptrické šošovky od – 1,5 do – 6 dioptrií.

Aké vhodné plavecké okuliare kúpiť deťom?

Podporme plávanie aj u detí, kúpme im vhodné detské plavecké okuliare a vezmime ich so sebou do bazéna. Pre deti sú určené modely vhodné pre užšiu tvár v menších veľkostiach, inak sa plavecké okuliare pre deti od tých pre dospelých nijak nelíšia. Obľúbené pre najmenšie deti sú plavecké masky značiek Speedo Sea Squad a Seal Kid alebo Cressi Baloo. Pre juniorov od siedmich rokov odporúčame napríklad značky Speedo Vanquisher a Aqua Sphere Kayenne Junior.

Plavecké okuliare a cena

Určite ste sa zamýšľali, či zaručí kvalitu a spokojnosť pri plaveckých okuliaroch cena. Drahšie okuliare sú vyrobené z kvalitnejších materiálov. Ak chceme za svoje peniaze dostať kvalitu a byť s výberom spokojní, nakupujme v obchode, kde sú vyškolení odborníci, ktorí nám poradia. Vyskúšajme si viacero druhov, aby sme zistili, aký z nich nám najlepšie sedí na tvári a v ktorých okuliaroch sa budeme cítiť komfortne. Nie vždy to bude v tých najdrahších okuliaroch.

Prihláste sa na kurz vy alebo vaše deti – TU